Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma problem z widzeniem. Być może przez lata chodzili bez okularów i nie zauważyli stopniowej zmiany w swoim widzeniu. Albo zauważyli zmianę, ale odłożyli wizytę u okulisty. Niezależnie od tego, czy doświadczasz problemów, umów się na wizytę u Dr. Lima, aby zadbać o zdrowie swoich oczu. Istnieje wiele wskazówek, że Twój wzrok wymaga korekty, takich jak trudności z czytaniem z bliska, problemy z widzeniem znaków drogowych lub ledwo rozszyfrowujesz twarze podczas oglądania filmów. Jeśli nadal nie jesteś pewien, czy potrzebujesz okularów, rozważ poniższe 6 pytań. Czy często mrużysz oczy i/lub odczuwasz bóle głowy? O ile nie jest wyjątkowo jasno, nie ma powodu, aby mrużyć oczy, jeśli Twoje widzenie jest wyraźne. Chociaż mrużenie oczu może na krótko poprawić zdolność oczu do skupienia się, jeśli jest wykonywane zbyt długo, może obciążać oczy i otaczające je mięśnie, co może powodować częste bóle głowy.

Jeśli musisz mrużyć oczy podczas pracy na komputerze lub korzystania z urządzeń cyfrowych, możesz doświadczać nie tylko bólu głowy, ale także cyfrowego zmęczenia oczu lub zespołu widzenia komputerowego. Lekarstwem jest często para okularów komputerowych lub okularów z niebieskim światłem, które są zaprojektowane tak, aby blokować lub filtrować niebieskie światło. Może to ograniczyć bóle głowy i mrużenie oczu podczas korzystania z urządzeń cyfrowych.

Czy masz problemy z widzeniem z bliska?

Jeśli tekst w telefonie lub menu restauracji jest zamazany, możesz mieć dalekowzroczność. O ile okulary do czytania są świetnym rozwiązaniem do zadań wymagających widzenia z bliska, o tyle do innych czynności będziesz musiał je zdejmować. Rozważ zakup soczewek progresywnych, których moc zmienia się stopniowo z punktu na punkt na soczewce, zapewniając dokładną moc soczewki potrzebną do wyraźnego widzenia przedmiotów z każdej odległości. Soczewki progresywne pomogą Ci komfortowo widzieć blisko, daleko i pomiędzy nimi przez cały dzień.

Czy masz problemy z widzeniem przedmiotów na odległość?

Jeśli masz problemy z widzeniem przedmiotów na odległość, możesz być krótkowidzem. Krótkowzroczność jest najczęstszą przyczyną zaburzeń widzenia u dzieci i młodych dorosłych. Rozważ zakup okularów z soczewkami o wysokim indeksie, które są cieńsze i lżejsze od innych soczewek, a także z powłoką antyrefleksyjną.

Czy masz niewyraźne widzenie w nocy?

Czy przedmioty lub znaki są bardziej zamazane w nocy? Czy doświadczasz aureoli lub odblasków wokół świateł podczas jazdy nocą? Mogą to być objawy problemów z widzeniem, takich jak krótkowzroczność - choć mogą być one również przypisane poważniejszym schorzeniom oczu, takim jak zaćma czy jaskra. Aby poznać przyczynę, należy poddać swoje oczy właściwej ocenie przez Dr. Lima.

Jeśli zostanie ustalone, że to rzeczywiście krótkowzroczność, rozważ zakup okularów na receptę z powłoką antyodblaskową lub antyrefleksyjną (AR), ponieważ przepuszczają one więcej światła i zmniejszają odblaski. Może to znacznie poprawić widzenie w nocy i pomóc Ci widzieć wyraźniej podczas jazdy nocą.

Czy doświadczasz podwójnego widzenia?

Jeśli doświadczasz podwójnego widzenia, skontaktuj się z Dr. Lim, który dotrze do źródła problemu i postawi diagnozę. Podwójne widzenie może być spowodowane zezem, nieprawidłowościami rogówki, takimi jak keratoconus, lub innymi schorzeniami. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie którąkolwiek z tych chorób, prawdopodobnie będziesz potrzebował okularów z korekcją pryzmatyczną, która pomoże Ci skorygować problemy z ustawieniem oczu. Specjalne soczewki zapobiegają podwójnemu widzeniu poprzez łączenie dwóch obrazów w jeden. Należy jednak pamiętać, że jeśli doświadczysz nagłego podwójnego widzenia, może to być nagły przypadek medyczny, który powinien być natychmiast zbadany przez okulistę.

Czy tracisz orientację lub używasz palca podczas czytania?

Jeśli często tracisz orientację lub pomijasz linie podczas czytania, możesz mieć problem z widzeniem. Może to być spowodowane zezem, leniwym okiem lub astygmatyzmem.

Znaczenie regularnych badań okulistycznych

Jeśli doświadczasz któregokolwiek z wyżej wymienionych objawów, koniecznie musisz jak najszybciej poddać się badaniu oczu przez wysoko wykwalifikowanego optometrystę, aby ocenić swój wzrok i sprawdzić, czy nie cierpisz na żadne choroby oczu. Jest to jedyny sposób, aby ustalić, czy potrzebujesz okularów, czy też coś innego jest przyczyną problemu. Nawet jeśli nie odczuwasz żadnych objawów, ważne jest, aby rutynowo badać swoje oczy. Wiele chorób oczu może być skutecznie leczonych zanim zauważysz poważne problemy, więc regularne badania oczu są ważne dla utrzymania zdrowia oczu. Skontaktuj się z Berryessa Optometry w Berryessa, aby umówić się na wizytę z Dr. Lim. Im szybciej sprawdzisz swój wzrok, tym szybciej będziesz w stanie widzieć wyraźnie i cieszyć się wyższą jakością życia.