Pistolety Nerf: popularne, pociski... Bezpieczne?

Z najnowszymi pistoletami Nerf i blasterami królującymi na szczycie list najpopularniejszych zabawek w tym sezonie świątecznym, wielu rodziców jest podekscytowanych zaskoczeniem swoich dzieci (lub małżonków) tymi pożądanymi zabawkowymi broniami. W rzeczywistości istnieje cała kultura za tymi pistoletami, w tym różne tematy, broń i amunicja, co sprawia, że znalezienie odpowiedniego pistoletu Nerf dla ukochanej osoby jest dodatkową częścią zabawy. Większość nawet nie mruga okiem ...(pun intended) o możliwych zagrożeniach związanych z tymi pistoletami, szczególnie dla oczu i wzroku.

Prawda jest taka, że zgłoszono, iż pistolety Nerf powodują urazy oczu, w tym otarcie rogówki (lub zadrapanie oka), krwawienie wewnętrzne w oku i wokół niego, ból, niewyraźne widzenie i tymczasową utratę wzroku. Niewyraźne widzenie jest czasami spowodowane obrzękiem siatkówki po urazie traumatycznym. Eksperci ostrzegają, że mogą one spowodować nieodwracalne uszkodzenie oka, takie jak rozdarcie lub oderwanie siatkówki i utratę wzroku. Więc to, oczywiście, rodzi pytanie: Czy są to niebezpieczne zabawki do kupienia dla moich bliskich?

Cóż, pomimo tych niepokojących faktów, Hasbro, firma, która produkuje pistolety, twierdzi, że dokłada wszelkich starań, aby zapewnić, że zabawki są bezpieczne. Na podstawie wieloletnich badań, obserwacji konsumentów i rygorystycznych testów, Hasbro zapewnia, że zabawki "spełniają lub przekraczają światowe standardy i przepisy" dotyczące bezpieczeństwa. Jest tak oczywiście wtedy, gdy zabawki są używane prawidłowo i zgodnie z zalecanymi wytycznymi.

nerf

Jeśli więc, używane zgodnie z wytycznymi, pistolety Nerf nie są z natury niebezpieczne, to do rodzica należy ocena, czy są one dobrym wyborem dla jego rodziny. Rodzice (lub użytkownicy w każdym wieku) muszą ustalić odpowiednie zasady i upewnić się, że osoby korzystające z pistoletów są wystarczająco odpowiedzialne, aby ich przestrzegać. Powinni oni również dołożyć wszelkich starań, aby być poinformowani i zrozumieć zagrożenia oraz środki ostrożności niezbędne do bezpiecznego użytkowania.

Bądź poinformowany o bezpieczeństwie broni Nerf

Jeśli zdecydujesz się na zakup pistoletu Nerf, upewnij się, że przeprowadzisz badania, aby upewnić się, że wybierasz najlepszy i najbezpieczniejszy model i akcesoria do pożądanego zastosowania. Większość modeli jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 8 lat, ale jest też kilka modeli przeznaczonych dla starszych dzieci, więc zwróć uwagę na zalecenia dotyczące wieku. Nie pozwalaj na zabawę z bronią dzieciom poniżej ograniczeń wiekowych. Ponadto zaleca się, aby wszystkie dzieci były nadzorowane przez dorosłych podczas zabawy.

Rzutki, blastery i piankowe pociski marki Nerf są wykonane zgodnie z surowymi przepisami bezpieczeństwa, podczas gdy inne marki, które twierdzą, że są kompatybilne z Nerf, mogą nie być. Należy używać wyłącznie pocisków marki Nerf, przeznaczonych do konkretnego zakupionego produktu. Oprócz innych zagrożeń dla bezpieczeństwa, zaobserwowano, że niektóre kule produkowane przez inne marki mają twardsze zakończenie, co stwarza większe zagrożenie obrażeniami.

Pomyśl o bezpieczeństwie oczu. Zasada numer jeden powinna zawsze brzmieć: Nigdy nie celuj w niczyją twarz lub oczy. Bezpośrednie trafienie w oko może spowodować poważne obrażenia i ból. Idealnie, pistolety powinny być używane z ochroną oczu, takich jak sport lub okulary ochronne, aby zapobiec przypadkowym urazom oczu, więc pomyśl o dodaniu kilku par do pakietu prezentów.

Nigdy nie modyfikuj pistoletów, rzutek ani blasterów. Istnieje wiele filmów online, które pokazują, jak zmodyfikować broń, aby strzelać dalej, mocniej i szybciej. Manipulowanie przy broni i amunicji w ten sposób może podważyć środki bezpieczeństwa wbudowane w projekt zabawek i może spowodować poważniejsze obrażenia. Pamiętaj, aby ostrzec przed tym również dzieci.

Odpowiedź

Jaki jest więc werdykt? To, czy pistolety Nerf są właściwym wyborem dla Twojej rodziny, zależy od tego, jak odpowiedzialni są członkowie Twojej rodziny przy ich używaniu. Podobnie jak wiele innych zabawek i maszyn, mogą one stanowić zagrożenie, jeśli nie są używane prawidłowo, więc każdy, kto jest obdarowany lub używa tej zabawki, powinien być świadomy tych możliwych zagrożeń, a także zasad, które obowiązują dla bezpieczeństwa oczu. Jeśli ty lub ktoś z twoich bliskich doznał obrażeń w wyniku użycia takiej zabawki, natychmiast zgłoś się do lekarza, zwłaszcza jeśli osoba poszkodowana doświadcza niewyraźnego widzenia.