okulary do pracy w biurze

Pracując w biurze spędzamy coraz więcej czasu przed monitorem komputera, co negatywnie odbija się na funkcjonowaniu naszych oczu – odczuwamy ból i pieczenie, uczucie piasku pod powiekami, bóle głowy, pogarsza się mocno ostrość widzenia.

Zatem coraz więcej osób staje przed koniecznością zakupu okularów, a tutaj zawsze pojawiają się pytania- jak je dobrać by chroniły nasze zdrowie? Na co powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę i które z funkcji szkieł będą odpowiednie dla nas?

Zwróćmy uwagę, że w pomieszczeniach biurowych jest wyższe stężenie kurzu w powietrzu niż w innych miejscach. Przyczyną tego jest suche powietrze w biurach oraz działanie urządzeń biurowych na których chętnie osadza się kurz. Warto więc zainwestować w szkła z powłoką antystatyczną, dzięki której zmniejszy się przyciąganie pyłków, a tym samym zanieczyszczenie oka.

Okulary zerówki

Podczas pracy przy komputerze nasze oczy są narażone również na odblaski monitora i promieniowanie elektromagnetyczne, więc powłoka antyrefleksyjna jest także często wskazana. Pracownicy biurowi mają dodatkowy problem - podczas wielogodzinnej pracy wpatrujemy się intensywnie w ekran zapominając o mruganiu które nawilża oko, przez co narażeni jesteśmy na tzw. „zespół suchego oka”. Poleca się więc dodatkowo nawilżać oczy specjalnymi kropelkami, dostępnymi w każdej aptece. Na kondycje naszego wzroku wpływa także zdrowa dieta bogata w naturalny beta karoten oraz witaminy A,C i E.

Jakie oprawki są najmodniejsze w biurze?

oprawki do biuraW biurach królują stonowane i eleganckie garsonki, żakiety, koszule i marynarki, więc oprawki powinny być tak dopasowane, by uzupełniały ten strój. Okulary są tak samo ważnym dodatkiem jak biżuteria czy fryzura, powinny być dobrane do kształtu twarzy, wykonane z lekkich materiałów i w stonowanych kolorach. Najlepiej skorzystać z porad w profesjonalnych salonach optycznych, gdzie fachowcy podpowiedzą nam co jest najbardziej odpowiednie dla nas, oraz dopasują indywidualnie rozstaw soczewek, zauszników, dzięki czemu uzyskamy też komfort użytkowania.