okulary do komputera

Okulary do komputera

Wielogodzinna praca przed komputerem bardzo niekorzystnie wpływa na nasze oczy. Na skutek wielogodzinnej pracy przy komputerze odczuwamy nie tylko ból pleców i nadgarstków, ale także dolegliwości ze strony oczu. Nasz wzrok się pogarsza, nie widzimy już tak wyraźnie, jak w chwili rozpoczynania pracy. Co gorsza, po kilku godzinach spędzonych przed monitorem oczy zaczynają nas piec, swędzieć, boli nas głowa. Przed tymi przykrymi objawami, które bardzo poważnie utrudniają wykonywanie codziennych obowiązków możemy się chronić korzystając z okularów ze specjalnymi soczewkami.

Okulary zerówki

Okulary do pracy przy komputerze powinny mieć szkła, które posiadają filtr blokujący promieniowanie UV. Takich okularów nie kupimy oczywiście w tanim sklepiku, ani też w aptece. Po okulary z filtrem UV musimy wybrać się do salonu optycznego. Przykre dolegliwości związane z wielogodzinną pracą przy komputerze możemy zminimalizować ćwicząc wzrok. Ćwiczenia te są bardzo proste. W pomieszczeniu, w którym pracujemy wybieramy jeden punkt, po mniej więcej godzinie pracy odwracamy wzrok od monitora i kierujemy go w stronę wybranego przez nas wcześniej punktu. Wybrany przez nas punkt powinien być oddalony o kilka metrów od ekranu monitora. Takie ćwiczenia rozluźnia znajdującą się w oku soczewkę, następuje zwolnienie naturalnego objawu, jakim jest skurcz akomodacyjny.

pieczenie i swędzenie oczuPieczenie i swędzenie oczu będące efektem pracy przy komputerze zlikwidują krople do oczu. Powinny to być krople, które składają się z soli fizjologicznej. Z takich kropli powinny korzystać nie tylko osoby pracujące przy komputerze, ale także osoby, które pracują w pomieszczeniach z klimatyzacją. Klimatyzacja wysusza powietrze, w efekcie następuje zaburzenie procesu produkcji łez. Łzy są konieczne do nawilżania oczu. Kiedy ich brakuje, oczy zaczynają nas piec i stają się zaczerwienione.