Maj jest miesiącem zdrowego widzenia

Twoje oczy nieustannie pracują dla Ciebie, odgrywając istotną rolę podczas poruszania się po każdym dniu. Ponieważ maj jest miesiącem zdrowego widzenia, oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać:

 1. Poznaj swoje genyChociaż

  Twoje oczy mogą mieć taki sam kolor jak oczy Twojego ojca, możesz odziedziczyć jaskrę po stronie matki. Twoje geny są ważnym czynnikiem w zdrowiu oczu, ponieważ wiadomo, że wiele chorób oczu jest dziedzicznych. Ważne jest, abyś znał historię zdrowia oczu w swojej rodzinie. Podzielenie się tymi informacjami z lekarzem okulistą podczas następnego badania wzroku pomoże nam określić, na jakie choroby jesteś narażony, abyśmy mogli pomóc Ci wprowadzić Cię na właściwą ścieżkę zapobiegania lub leczenia.

 2. Chroń swoje oczyCzy to

  silne promienie UV pochodzące ze słońca na zewnątrz, czy zagrożenia w miejscu pracy, dostępne są okulary ochronne dostosowane do środowiska, w którym przebywasz. Powinieneś nosić okulary przeciwsłoneczne, gdy przebywasz na zewnątrz, okulary sportowe lub okulary podczas aktywnej zabawy oraz okulary ochronne, aby zapobiec uszkodzeniu oczu przez niebezpieczne substancje znajdujące się w domu lub w miejscu pracy.

 3. Utrzymuj zdrowie oczu poprzez właściwe odżywianieJedzenie

  szerokiej gamy owoców i warzyw, zwłaszcza zielonych warzyw liściastych, takich jak szpinak i jarmuż, okazało się korzystne dla zdrowia oczu. Nasiona lnu, ryby i wzmocnione jaja, które są wysokie w kwasy tłuszczowe omega 3 są również znane, aby pomóc w utrzymaniu zdrowych oczu. Prowadzenie ogólnie zdrowego stylu życia poprzez niepalenie, ćwiczenia fizyczne i utrzymywanie zdrowej wagi okazało się zmniejszać ryzyko wielu chorób oczu.

 4. Daj im przerwęTwoje

  oczy pracują naprawdę ciężko każdego dnia, zwłaszcza jeśli siedzisz przed ekranem komputera. Pamiętaj, aby stosować zasadę 20-20-20, aby zapobiec zmęczeniu oczu: co 20 minut patrz na coś oddalonego o 20 stóp przez 20 sekund.

 5. Wykonuj badanie wzroku co rokuPamiętaj,

  aby przynajmniej raz w roku wykonać badanie

  wzroku metodą rozszerzoną.

  Dokładne badanie jest jedynym sposobem na zauważenie wszelkich problemów, które istnieją lub rozwijają się. Niektóre choroby oczu, które powodują utratę wzroku, jeśli nie są leczone wcześnie, nie mają żadnych znaków ostrzegawczych i mogą być wykryte tylko w ten sposób.

Wszystkie te wskazówki pomogą Ci utrzymać Twój wzrok w ryzach i przejdą długą drogę w zapewnieniu, że zachowasz zdrowy wzrok przez całe życie.